Okulumuzun Kuruluşundan bu yana her türlü desteği veren, Eğitime gönül vermiş gerçek bir vatansever olan değerli kurucumuz Hasan Basri BOZKURT’a ASO Teknik Koleji ailesi olarak minnet duyguları içinde Allah’tan rahmet dileriz. - ASO Teknik Koleji
Telefon:  312 267 56 56

Okulumuzun Kuruluşundan bu yana her türlü desteği veren, Eğitime gönül vermiş gerçek bir vatansever olan değerli kurucumuz Hasan Basri BOZKURT’a ASO Teknik Koleji ailesi olarak minnet duyguları içinde Allah’tan rahmet dileriz.

  • Ana Sayfa
  • / Okulumuzun Kuruluşundan bu yana her türlü desteği veren, Eğitime gönül vermiş gerçek bir vatansever olan değerli kurucumuz Hasan Basri BOZKURT’a ASO Teknik Koleji ailesi olarak minnet duyguları içinde Allah’tan rahmet dileriz.
23 Kasım 2018

HİDROMEK A.Ş.’nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri BOZKURT, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 1971 yılında mezun oldu. Aynı okulda lisansüstü eğitimine devam ederek 1973 yılında Yüksek Makine Mühendisi oldu. Çalışma hayatına 1973 yılında Karayolları Genel Müdürlüğü’nde Makine Mühendisi olarak başlayan BOZKURT, 4 yıl burada hizmet verdikten sonra 1978 yılında Karayolları teşkilatından ayrılarak Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığı HİDROMEK’i kurdu.

Dünyada 5 kıtada 100’ün üzerinde ülkede makineleri çalışan HİDROMEK, yurt dışındaki yetkili bayi yönetimi, satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütmek üzere İspanya’da HİDROMEK WEST, Rusya’da HİDROMEK RUS, Tayland’da HİDROMEK CE ve Japonya’da HİDROMEK JAPAN firmalarını kurarak faaliyete geçirmiştir.

Eğitime büyük önem veren Hasan Basri BOZKURT, özellikle okul-sanayi iş birliğinin geliştirilmesi ve sanayinin ihtiyaç duyduğu “Kalifiye” eleman yetiştirilmesi amacıyla orta ve yüksek eğitim kurumlarıyla çeşitli iş birliklerini hayata geçirdi.  Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki “ASO TEKNİK KOLEJİ”nin yapılmasında aktif rol üstlendi.

Okulumuzun kuruluşundan bu yana her türlü desteği veren, eğitime gönül vermis gerçek bir vatansever olan değerli kurucumuz Hasan Basri BOZKURT’a ASO Teknik Koleji ailesi olarak minnet duyguları içinde Allah’tan rahmet dileriz.