ENDÜSTRİYEL OTOMASYON TEKNOLOJİLERİ ALANI - ASO Teknik Koleji
Telefon:  312 267 56 56

ENDÜSTRİYEL OTOMASYON TEKNOLOJİLERİ ALANI

  • Ana Sayfa
  • / ENDÜSTRİYEL OTOMASYON TEKNOLOJİLERİ ALANI

ENDÜSTRİYEL OTOMASYON TEKNOLOJİLERİ ALANI TANITIM VİDEOSU

ALAN HAKKINDA

Endüstride otomatik üretim yapan makinelerin bakımı, onarımı, programlanması ve temel olarak imalatı, otomasyon sistemlerinin ağ yapılarını kullanarak üretimin ölçümü, izlenmesi ve denetlenmesi için donanım ve yazılım işlemlerini yapma yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen alandır.

Endüstriyel otomasyon; robot teknolojisinin her alanında yaygın şekilde kullanılmaktadır.Günümüzde teknolojinin bir gereği hatta zorunluluğu olmuştur. Ürün tasarımı, sistem dinamiği ve akıllı kontrol, üretim süreçlerinin gözlenmesi, modellenmesi ve kontrolü, kuvvet elektroniği, mikrosistem tasarımı ve uygulamaları, endüstriyel kontrol tasarımı, algılayıcılar ve robot sistemleri, görüntü işleme, sistemler arası iletişim ağları, yapay zekâ ve sanal gerçeklik gibi konuları içermesi nedeni ile savunma sanayii, otomotiv ve tekstil sektörleri için önemli meslek dallarının başında gelir.

EĞİTİM VE KARİYER İMKÂNLARI
Meslek lisesinden sonra “Yükseköğretim Kurumları Sınavı”nda (YKS) başarılı olanlar lisans programlarına ya da meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerine devam edebilirler. Mezun olan öğrencilerin ek puanları ile yerleşebilecekleri ön lisans programları da mevcuttur.

Okulumuzda Alanın Altında Yer Alan Dal
Mekatronik