BİR DESTANDIR ÇANAKKALE - ASO Teknik Koleji
Telefon:  312 267 56 56

BİR DESTANDIR ÇANAKKALE

18 Mart 2022

Yiğidin şanına kıymet biçilmez;
Dünya bilir ki Çanakkale Geçilmez!

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl Dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm ecdadımızı minnetle anıyoruz.

ASO TEKNİK KOLEJİ ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 107. YILINI KUTLADI

Okulumuz öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu gösteriler eşliğinde Çanakkale Zaferi’nin 107. yılı kutlandı. Okul Müdürümüz Cemil ALPER günün anlam ve önemi ile ilgili konuştu:

Sahipsiz olan bir memleketin batması haktır;
Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır! M.Âkif ERSOY

Çanakkale’de 18 Mart 1915 günü bir tarih yeniden yazıldı. . Çanakkale öz yurdunu savunmak için şahlanan yaralı bir ulusun, sayı ve maddî açılardan üstünlüğü tartışılmaz olan düşmanlarını yenerek, onları felce uğrattığı bir savaştır. Çanakkale Zaferi, Osmanlı İmparatorluğu’nun son zaferidir. Bu zafer, Türk milleti ve Türk ordusunun, Balkan Savaşlarında kaybolan özgüvenini yeniden kazandığı bir zaferdir. Türk milleti bu zafer sayesinde, ileride bağımsızlık savaşını yönetecek ve yeni Türk devletini kuracak önderi Mustafa Kemal Atatürk’le buluşturmuştur.
Azerbaycan Cumhuriyetinin kurucularından Mehmet Emin Resulzade; “Bir Kere Yükselen Bayrak Bir Daha İnmez” diyor. Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da atalarımızın yükselttiği bayrağı gönderde tutmak hepimizin görevidir.

Çanakkale Zaferinin 107. yılını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi minnetle ve saygıyla anıyoruz.