ASO TEKNİK KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ PROJELERİ İLE TEKNOFEST’E DAMGASINI VURDU - ASO Teknik Koleji
Telefon:  312 267 56 56

ASO TEKNİK KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ PROJELERİ İLE TEKNOFEST’E DAMGASINI VURDU

  • Ana Sayfa
  • / ASO TEKNİK KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ PROJELERİ İLE TEKNOFEST’E DAMGASINI VURDU
21 Eylül 2021

2021 TEKNOFEST Teknoloji Yarışmalarına farklı kategorilerde 4 Proje ile devam eden öğrencilerimiz özgün projeleri ile yarışma için ayrılan stantta ilgi yağmuruna tutuldu.

Çevre ve Enerji Teknolojileri alanında yarışan öğrencilerimiz Berat ERKOÇ, İsmet Kerem ÇELİK ve Danışman Öğretmenleri Halil İbrahim YAMAN ”Taşınabilir Sınırsız Elektrik” projesinde toprak güneş ve su gibi doğal unsurları kullanarak 220 voltluk enerji dönüşümü sağlamaktadır. Bu enerjiyi elektrikli tüm araç ve gereçlerde kullanmak mümkündür.

İnsanlık Yararına Teknolojiler Yarışmasında öğrencilerimizden Hayati Başar ÖZYÖN; projesi ”Sessiz Katil: Egzoz” ile Muhammed Emir KARA; ”Alev Kapanı: Emniyet Kemeri ” projesi ile yarışmaktadır.

nsanlık Yararına Teknolojiler Yarışması ”Sosyal İnovasyon” kategorisinde yarışan öğrencilerimiz İpek ŞENÇİMEN, Sıla YILDIZ, Hilal GÜNEY, Aleyna SÖNMEZ, Simge Türkü KINACI ve Danışman Öğretmenleri Şeyma TOKMAK EREN ”İnsan vücudu ve topraktaki asit baz dengesinin sağlanabilmesi için pH belirleyici
yazılımların geliştirilmesi ” projesi ile yarışmaya katılmıştır.

Tüm öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi tebrik ediyor, güzel sonuçlar ile dönmelerini diliyoruz.