TSE Başkanı Sayın Prof. Dr. Adem ŞAHİN’den Okulum temiz belgesi’ni teslim aldık. - ASO Teknik Koleji
Telefon:  312 267 56 56

TSE Başkanı Sayın Prof. Dr. Adem ŞAHİN’den Okulum temiz belgesi’ni teslim aldık.

  • Ana Sayfa
  • / TSE Başkanı Sayın Prof. Dr. Adem ŞAHİN’den Okulum temiz belgesi’ni teslim aldık.
10 Şubat 2021

 

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü” kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi çalışmaları, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçleri tutarlı, geçerli, güvenilir bir anlayışla sürdürülerek “Okulum Temiz” belgelendirme program süreci başarı ile yürütülerek sonuçlandırılmıştır.

Başvuru öncesi okulumuz tarafından “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu” içerisinde belirtilen tüm faaliyetler, eylem planları, talimatlar, eğitimler vb. işlemler tam olarak yerine getirilmiş, soru listesinde belirtilen şartlar yerine getirilerek Türk Standartları Enstitüsüne başvuru yapılmıştı.  Başvuru sonrasında, TSE Tetkik Görevlileri tarafından okulumuz denetlenmiş ve alınan tedbirlerin ve yürütülen çalışmaların yeterli olduğu   “OKULUM TEMİZ BELGESİ” ile tescil edilmiştir.

Salgına karşı bütün çalışanlarımızın korunaklı ve tedbirli bir ortamda eğitim-öğretim hizmetlerini yürütmesi, öğrencilerimizin de güvenle, korkmadan ve endişe etmeden eğitim-öğretim hizmeti almakta olması övünç kaynaklarımızdan birisidir.  ASO Teknik Koleji güvenli okul olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Aldığımız tedbirlerle öğretim yılı başından bu yana 3 ay boyunca yüz yüze olarak yürüttüğümüz atölye ve laboratuvarlarımızdaki staj ve mesleki eğitim çalışmaları ile sınıflarımızda verdiğimiz eğitim-öğretim hizmetleri sırasında hiçbir çalışanımıza ve öğrencimize okul kaynaklı Kovid-19 bulaşması söz konusu olmamıştır. Bu durum alınan önlemlerin ne kadar etkili ve yerinde olduğunun göstergesidir.

Özel Ankara Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi güvenli okul olma niteliğini temiz ve sağlıklı okul olduğunu gösteren “BEYAZ BAYRAK”,  sağlıklı beslenme hizmeti verildiğini gösteren “BESLENME DOSTU OKUL” belgelerine ek olarak TSE’ den verilen “OKULUM TEMİZ BELGESİ” ile taçlandırmıştır.

Okulumuzun  “OKULUM TEMİZ BELGESİ” ni hak etmesinde emeği geçen çalışanlarımıza, Ankara Sanayi Odası Yönetimine ve ASO 1. OSB Bölge yönetimine teşekkür ederek belgelerimizi ASO Teknik Koleji ailesi ile paylaşıyoruz.