TUSAŞ Genel Müdürü, Yönetim Kurulu Başkanı Ve Beraberindeki Heyet Okulumuzu Ziyaret Etti - ASO Teknik Koleji
Telefon:  312 267 56 56

TUSAŞ Genel Müdürü, Yönetim Kurulu Başkanı Ve Beraberindeki Heyet Okulumuzu Ziyaret Etti

  • Ana Sayfa
  • / TUSAŞ Genel Müdürü, Yönetim Kurulu Başkanı Ve Beraberindeki Heyet Okulumuzu Ziyaret Etti
20 Kasım 2018

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Borat, TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil ve beraberindeki heyet ASO Teknik Koleji’nin eğitim ve uygulama atölyelerini gezerek incelemelerde bulundu.
Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Akdaş ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete, TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Borat, Genel Müdür Temel Kotil, Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Çelik, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Eğitim Sektör Temsilcisi Prof.Dr. Mustafa Balcı, ASO 1.OSB Başkan Vekili Mustafa Bozkurt, Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık ve Bölgede yer alan okulların yöneticileri katıldı. Ziyarette, TUSAŞ yöneticilerine ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek tarafından ASO 1.OSB’nin eğitim faaliyetleri hakkında brifing verildi.
Gerçekleştirilen toplantıda, ASO Teknik Koleji’nden mezun olan gençlere TUSAŞ’ta istihdam alanlarının sunulması, Havacılık sektörünün OSB’lerden beklentileri, savunma sanayimizin yurtiçi kabiliyetlerinin arttırılması, savunma ve havacılık sektörüne ayrılan kaynakların %100 yerli üreticiye yönlendirilmesi, Türkiye’de mesleki ve teknik eğitimin yapısı, istihdamın gelişmesi, verimlilik ve rekabet gücünün artırılması, sanayide havacılık ve uzay sanayisinin önemine dair farkındalığı artırma gibi konu başlıkları ele alındı.