Ortağı olduğumuz Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün, 2020 Yılı Erasmus+ Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklık Proje Çağrısı kapsamında başvurusunu yaptığı “Innovative And Smart Maintenance In Solar Energy Systems” isimli proje kabul edildi. - ASO Teknik Koleji
Telefon:  312 267 56 56

Ortağı olduğumuz Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün, 2020 Yılı Erasmus+ Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklık Proje Çağrısı kapsamında başvurusunu yaptığı “Innovative And Smart Maintenance In Solar Energy Systems” isimli proje kabul edildi.

  • Ana Sayfa
  • / Ortağı olduğumuz Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün, 2020 Yılı Erasmus+ Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklık Proje Çağrısı kapsamında başvurusunu yaptığı “Innovative And Smart Maintenance In Solar Energy Systems” isimli proje kabul edildi.
17 Ekim 2020

INNOVATİVE AND SMART MAİNTENANCE IN SOLAR ENERGY SYSTEMS

Ortağı olduğumuz Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün, 2020 Yılı Erasmus+ Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklık Proje Çağrısı kapsamında başvurusunu yaptığı “Innovative And Smart Maintenance In Solar Energy Systems” isimli proje kabul edildi.

Proje 278 bin 948 Euroluk bütçesiyle birlikte Ankara’nın en yüksek bütçeli, Türkiye’nin ise en yüksek ikinci bütçeli projesi oldu. Proje ayrıca Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlar arasında kabul edilen en yüksek bütçeli proje olma başarısını gösterdi ve Ulusal Ajans’a yapılan 239 başvuru arasından kabul edilen 30 proje arasına girmeyi başardı.

Güneş Enerji Sistemlerinde Yeni Bir Dönem Başlıyor

Proje kapsamında Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde; Türkiye, İngiltere, Fransa ve Yunanistan’dan ortakların katılımıyla, Güneş Enerjisi Sistemleri ve Yapay Zekâ Uygulamaları bir araya geliyor. Proje faaliyetleriyle birlikte Güneş Enerji Sistemlerinin çalışması sırasında oluşabilecek arıza ve aksaklıkların, yapay zekâ teknolojileriyle önceden tespitini gerçekleştirebilecek bir altyapı hazırlanacak. Bu öngörücü sistemi oluşturduktan sonra gerek mesleki ve teknik eğitimin ortaöğretim kademesinde, gerek yükseköğretim kademelerinde, gerekse organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren işletmeler seviyesinde bakım, onarım ve planlama işlemlerine yönelik eğitimler düzenlenecek. Projenin çıktıları tüm ortak ülkelerde yaygınlaştırılarak, projenin yaygın etkisine katkı sağlanacak.

Projenin Ortakları Çok Güçlü

Proje ortaklık yapısı açısından da çok güçlü bir yapıda kuruldu. Bu alanda tüm paydaşlara ulaşmak için pek çok farklı kurumla ortaklık yapılarak, projenin tüm ayakları sağlam bir temel üzerine oturtuldu.

Projenin Ortakları

TÜRKİYE: 

Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü (Koordinatör)

Hacettepe Üniversitesi (1. ASO OSB MYO)

Ankara Sanayi Odası 1. OSB Bölge Müdürlüğü

ASO Teknik Koleji

Yenikent Ahmet Çiçek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İmpektra Bilişim

İNGİLTERE:

North West Region College

FRANSA:

Oryx Data

YUNANİSTAN:

National Technical University of Athens