KARMA RESİM SERGİSİ - ASO Teknik Koleji
Telefon:  312 267 56 56

KARMA RESİM SERGİSİ

22 Mayıs 2018

Ankara Sanayi Odası Teknik Koleji öğrencileri kültürel ve sanatsal alanlarda da fark yaratmaya devam ediyor. ASO Kültür Merkezi’nde Gençlik Haftası nedeniyle ASO Teknik Koleji 9. sınıf öğrencilerinin eserlerinden oluşan Karma Resim Sergisinin açılışı yapıldı.

Serginin açılışına ASO Başkanı Nurettin Özdebir, TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, ASO Teknik Koleji öğrencileri, çok sayıda sanayici katıldı.

Serginin açılışında konuşan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ASO Teknik Kolejinde eğitim alan öğrencilerin aynı zamanda da sosyal ve kültürel faaliyetlerde de kendilerini geliştirmeye devam ettiğini belitti. Özdebir daha sonra sergideki resimleri tek tek inceleyerek, öğrencilerden resimler hakkında bilgi aldı.

ASO Teknik Koleji 9. sınıf öğrencilerinin, özgün çalışmalarının yer aldığı, 72 adet tablo ve öğrencilerin yapmış olduğu çeşitli maket çalışmalarından oluşan Karma Sergi 31 Mayıs tarihine kadar ASO Kültür Merkezi’nde sergilenecek.

Sergiden elde edilen gelir ise tüm öğrencilerin burslu olduğu okulun masraflarını üstlenen ASO Eğitim Vakfı’na bağışlanacak.