İLK KEZ GERÇEKLEŞTİRİLEN “YAPAY ZEKÂ DİSİPLİNİ DERİN ÖĞRENME UYGULAMALARI EĞİTİMCİLERİN UZMANLAŞMA EĞİTİMİ’NE” KATILIM SAĞLANDI. - ASO Teknik Koleji
Telefon:  312 267 56 56

İLK KEZ GERÇEKLEŞTİRİLEN “YAPAY ZEKÂ DİSİPLİNİ DERİN ÖĞRENME UYGULAMALARI EĞİTİMCİLERİN UZMANLAŞMA EĞİTİMİ’NE” KATILIM SAĞLANDI.

  • Ana Sayfa
  • / İLK KEZ GERÇEKLEŞTİRİLEN “YAPAY ZEKÂ DİSİPLİNİ DERİN ÖĞRENME UYGULAMALARI EĞİTİMCİLERİN UZMANLAŞMA EĞİTİMİ’NE” KATILIM SAĞLANDI.
11 Aralık 2019

 

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’nün uygulamış olduğu ve Ankara Kalkınma Ajansının 2019 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen “Yapay Zeka Disiplini Derin Öğrenme Uygulamaları – Eğitimcilerin Uzmanlaşma Eğitimi”ne okulumuzdan da Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında doktora eğitimine devam eden Müdür Yardımcısı Kazım DURAKLAR katıldı. Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’nün, özellikle “HAMİ Projesi” kapsamında Devlet Okulları ile Özel Öğretim Kurumlarını bir araya getirme çalışmalarının arasında yer alan bu projede, Ankara’daki 22 eğitim kurumundan 26 öğretmen derin öğrenme algoritmalarını kullanarak model oluşturma ve tahmin yapabilme konularında eğitimler aldı. Yapay zeka uygulamaları alanında farkındalık oluşturan çalışma resmi ve özel okullar arası işbirliğini de geliştirmeye katkı sağlamıştır.

2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde yer alan “Veriye dayalı eğitim öğretim modeli”, “Yenilikçi uygulamaların hayata geçirilmesine yönelik özel ve resmi eğitim kurumları arasında işbirliğinin desteklenmesi” ve “Özel ve resmi okullar arasındaki sosyal dayanışmayı ve bütünleşmeyi artırmaya yönelik ortak proje ve platformlar oluşturulması” hedeflerinin tamamına hitap eden bu projede yer alan öğretmenlerimiz, edindikleri bilgilerin yaygınlaştırılması ve uygulama alanlarına dönüştürülmesi konularında çalışacaklarını belirterek, bu tür yenilikçi teknoloji eğitimlerinin artması yönünde isteklerini belirttiler.