Çocukların ilk ve en etkili öğretmenleri anne-babalarıdır. - ASO Teknik Koleji
Telefon:  312 267 56 56

Çocukların ilk ve en etkili öğretmenleri anne-babalarıdır.

  • Ana Sayfa
  • / Çocukların ilk ve en etkili öğretmenleri anne-babalarıdır.
8 Kasım 2021

Ulu Çınarlar Fırtınalı Diyarlarda Yetişir.
(Cemil Meriç)

2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılının yüz yüze başlamasından bu yana öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile okulumuz yoğun bir program sürecindeydi. Sınavlarımızı tamamlayarak nefes alan kıymetli öğrencilerimizin genel akademik durumu, bilişsel, duyuşsal ve psikomotor gelişim süreçleri hakkında velilerimiz ile bir araya geldik.
6-7 Kasım tarihlerinde, Okul Müdürümüz Cemil ALPER’ in açılış konuşması ile başlamış ve velilerimiz yoğun katılımı ile toplantımız tamamlanmıştır.

Müdürümüz konuşmasına Sokrat’ın ”Çocukların ilk ve en etkili öğretmenleri anne-babalarıdır.” sözü ile başlamış ve şöyle devam etmiştir: Okul bir öğretim kurumu iken aynı zamanda öğrencilerimizin hayata hazırlandığı bir eğitim yuvasıdır. Öğrencilerimiz yeri geldiğinde sorumluluk almalıdır. Bu gelişim dönemi içindeki bireyler olarak onları desteklemeli, yanlarında olduğumuzu hissettirmeliyiz. Bu çerçevede öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında sosyal, bilimsel ve çeşitli projelerdeki başarılarını da takdir etmek gereklidir. Ülkemizin kalkınması için geleceği inşa edecek cevherler olarak gördüğümüz öğrencilerimizi, başarılarını takdir ediyoruz ancak başarının sınırı yoktur, biz diyoruz ki alacağımız çok yol var, işimiz zor. Ne mutlu, bu zorluklarla da baş edebilecek güçteyiz. Bizler öğrencilerimize güveniyoruz. Biliyoruz ki ”Ulu Çınarlar Fırtınalı Diyarlarda Yetişir. ”
(Cemil Meriç)

Bizleri yalnız bırakmadığınız ve yoğun katılım gösterdiği için tüm velilerimize teşekkür ediyoruz.