2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KAYITLARIMIZ HAKKINDA DUYURU - ASO Teknik Koleji
Telefon:  312 267 56 56

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KAYITLARIMIZ HAKKINDA DUYURU

  • Ana Sayfa
  • / 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KAYITLARIMIZ HAKKINDA DUYURU
18 Nisan 2018

OKULUMUZA 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA KAYIT YAPTIRMAK İSTEYEN ADAY ÖĞRENCİ VE VELİLERİMİZİN DİKKATİNE

Okulumuzun öğrenci alımları, açıldığımızdan bu yana okulumuzun belirlediği puan aralığı ve öğrencilerin TEOG sınavındaki puanları esas alınarak puan üstünlüğüne göre yapılmakta idi. Bilindiği üzere TEOG sınavı kaldırılmış olup onun yerine LGS (Liseye Geçiş Sistemi) Sınavı konulmuştur.

2018-2019 öğretim yılında MEB’ nın yönetimindeki resmi ortaöğretim kurumlarına kayıtlarda öğrencinin adresini veya sınav başarısını esas alınacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı buna ilişkin olarak “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav Başvuru Ve Uygulama Kılavuzu” yayınlamıştır.  Bakanlığımız bu kılavuzda sadece kendi yönetiminde olan resmi okulların listesini yayınlamış olup doğal olarak hiçbir özel okulun ismini bu listeye eklememiştir. Bu nedenle anılan kılavuzda okulumuzun adı yer almamaktadır.

ASO TEKNİK KOLEJİNİN 2018-2019 ÖĞRETİM YILINDA ÖĞRENCİ ALIMI HANGİ ŞARTLARA GÖRE YAPILACAKTIR?

1-Okulumuz adrese dayalı olarak öğrenci alımı yapmamaktadır.

2-Öğrenci kayıtlarımız Milli Eğitim Bakanlığının LGS (Liseye Geçiş Sistemi) Sınavı sonuçlarına göre yapılacaktır. LGS sınav sonuçları 22 Haziran’ da açıklanacaktır. Okulumuza kayıt yaptırmak isteyenler, puanını gösteren sınav sonuç belgesi ile ön kayıt yaptıracaklardır. Ön kayıtların kapanmasından sonra puan üstünlüğüne göre bir sıralama yapılacak, sıralamaya göre öğrenci kontenjanımız kadar öğrencinin kesin kaydı yapılacaktır.

3-Ayrıca, Okulumuzda 5 Mayıs 2018 tarihinde Matematik Yarışması yapılacak olup bu yarışmada dereceye girenlere (Okulumuza başvuru şartlarını taşıyanlar arasında puan eşitliği olması halinde) kayıtlarda öncelik tanınacaktır.

4-Okulumuza ön kayıt yaptırmak isteyen aday öğrencilerin, web sitemizden kayıt takvimine ilişkin duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

Bu nedenle;

                Okulumuza kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin öncelikle Milli Eğitim Bakanlığının LGS (Liseye Geçiş Sistemi) Sınavına girmeleri gerekmektedir.

                Daha geniş bilgi almak isteyeler, müdürlüğümüzün web adresinde belirtilen iletişim numaralarını aramak suretiyle okulumuza ulaşabilirler.